Prva stran2019-09-05T20:49:08+00:00

MISIJONSKA NEDELJA

KRISTUSOVA CERKEV POSLANA V SVET

Letošnji mesec oktober je prav posebni mesec, saj ga je papež Frančišek razglasil za «Izredni misijonski mesec oktober 2019«. Misijonstvo, po papeževih besedah, ne sme biti več zgolj neka eksotika znotraj širše pastoralne dejavnosti Cerkve, ampak mora biti njen najpomembnejši del.
Ta, po krivici zapostavljeni vidik življenja Cerkve, mora postati bistvena programska pastoralna usmeritev vse Cerkve, ne samo Cerkve v misijonskih deželah. Cerkev, kot je povedal že papež Janez Pavel II., je: »vedno prenavljajoča se Cerkev«. Misijonska dejavnost, razumljena v tem duhu, je tista, ki edina omogoča rast in obstoj Cerkve, saj predstavlja neko gibanje, dejavnost, aktivnost. Nekaj, kar živi, poživlja in ohranja mladostno energijo in zanos.
Cerkev mora zato biti po papeževih besedah Cerkev, ki je vedno bolj v izhodu, Cerkev vedno bolj v »misijonih«, Cerkev vedno bolj misijonarska.
To pomeni, da ni nič več užaljenega in prestrašenega zapiranja pred svetom, ampak navzven odprta in pogumna Cerkev. To ne velja samo za posamezne vernike oz. bolj ali manj velike skupine gorečih vernikov, temveč za celoten institucionalni ustroj Cerkve.
Papež Frančišek z »Izrednim misijonskim mesecem« ne želi doseči nič drugega kot to, da bi se ponovno pričelo dosledno upoštevati zadnje Jezusovo naročilo učencem ob vnebohodu: »Pojdite po vsem svetu in oznanite evangelij vsemu stvarstvu« (Mr 16,15).
Srčno upamo, da bo »Izredni misijonski mesec« uvod v dogajanje, ki bo v širšem razumevanju misijonarskega duha bistveno zaznamovalo prenovo in nadaljnji razvoj Cerkve. Sanjam o »misijonarski izbiri«, to je o misijonarskem zagonu, ki je zmožen preoblikovati vse, da bi navade, slogi, urniki, govorica in vsaka cerkvena struktura postali ustrezen prevodnik za evangelizacijo sedanjega sveta, bolj kakor za njeno samoohranitev.
Prenovo struktur, ki jo terja pastoralno spreobrnjenje, je mogoče razumeti kot del prizadevanja, da bi vse strukture postale bolj misijonarske in bi bila redna pastorala v vseh svojih zahtevah bolj odkrita in odprta. V vseh pastoralnih delavcih naj spodbuja trajno željo, da bi šli na delo in tako pospeši pozitiven odgovor vseh tistih, ki jih Jezus kliče k prijateljstvu s seboj.

Papež Frančišek (Evangelii gaudium)

Obvestila

 • Mesec OKTOBER je posvečen molitvi rožnega venca. V Sp. Idriji bo vsak dan od 18h dalje izpostavljeno Najsvetejše. Uro pred sv. mašo bomo molili Rožni venec, v Idr. Krnicah vsako nedeljo ob 17h, v Ledinah pa ob 8.40. Lepo vabim, da bi molitev Rožnega venca molili v naših družinah.
 • V ponedeljek bo v Sp. Idriji po sv. maši srečanje svetopisemske skupine.
 • V sredo bo v Sp. Idriji po sv. maši adoracija in slavilna molitev.
 • V četrtek bo v Ledinah po sv. maši srečanje ŽGS.
 • V četrtek bo v Sp. Idriji v kapeli ob 19h molitvena ura.
 • V petek bodo v Sp. Idriji ob 14.15 vaje za otroški pevski zbor.
 • V petek bodo v Sp. Idriji po sv. maši pevske vaje za mladinski zbor.
 • V soboto bo v Sp. Idriji po sv. maši veseli večer za mlade. Lepo povabljeni!
 • V nedeljo bo v Sp. Idriji celodnevno češčenje, z zaključkom ob 14.30.
 •      SPORED ČEŠČENJA:
  • 8.30 – 9.30 – skupno češčenje – molitvena skupina
  • 9.30 – 10.00 – češčenje v tišini – prostovoljci
  • 10.00 – 10.30 – rožni venec
  • 11.20 – 12.00 – sodelujejo VSI veroučenci in starši
  • 12.00 – 13.00 – češčenje v tišini
  • 13.00 – 14.00 – skupno češčenje – prostovoljci
  • 14.30 – sklep z blagoslovom  
 • V spomin in blagor rajnih, darujte za sv. maše. Krizantema ali svečka manj na grobovih rajnih, se ne bo poznalo, dar za sv. maše, pa bo imel trajnejšo vrednost v nebesih. Namesto sveč bodo ponujeni okrasni kamni.
 • Na zahvalno nedeljo, 3.11. se bomo zahvalili za vse darove in letošnje zakonske jubilante. Sv. maše bodo v Sp. Idriji ob 9h in 15h, v Ledinah pa ob 10.30. Zakonski jubilanti obeh župnij vabljeni, da se čim prej prijavite.
 • Vsak prvi petek v mesecu bo v Sp. Idriji dan celodnevnega čaščenja. Povabljeni na molitev.  Vzemite si čas.

Župnijski misijon 2019

PREBERI VEČ

Dnevna Božja Beseda

Oratorij 2019