PRAZNOVANJE bl. KARLA ACUTISA v župniji Spodnja Idrija

DEVETDNEVNICA (4.-12. oktober)

God bl. Karla Acutisa bomo letos prvič obhajali z relikvijo v naši cerkvi v Spodnji Idriji. Napoved letošnjih dogodkov:

• V petek, 20.9., bo relikvija poromala v župnijo Ljubljana Kašelj-Zalog, kjer bo ostala do posvetitve njihove nove cerkev v Zalogu v nedeljo 29.9. Pri sveti maši bo navzoča skupina župljanov, ki nam bo predstavila pot do nove cerkve.
• V petek, 4.10, bo začetek devetdnevnice in odprtje razstave evharističnih čudežev. Uro pred mašo bo češčenje relikvije, po
maši pa bo v župnišču direktorica Muzeja krščanstva Stična odprla razstavo. Razstava bo odprta vse dni devetdnevnice. Vabimo vernike iz dekanije.
• V soboto, 5.10., bomo imeli v Sp. Idriji in v Ledinah oratorijsko delavnico rožnih vencev in ogled risanke o bl. Karlu. Vabimo vse otroke.
• V soboto, 12.10., bomo god bl. Karla praznovali s sv. mašo in taizejsko molitvijo mladih po maši. Vabimo vse mlade iz škofije, da se mu priporočijo.