DEKANIJSKI MISIJONA 2019

Živa občestva Cerkve in njihovi posamezni člani bodo z novo apostolsko gorečnostjo vabili in spremljali brate in sestre k osebni veri, k osebnemu srečanju s Kristusom kot Odrešenikom človeka, da bi se drug drugemu darovali v ljubezni (PIP 59).
Spoštovani, (ob gornjih besedah in) v času preoblikovanja in pridruževanja naših župnij, se duhovniki in naši mnogi sodelavci  zavzemamo za duhovno prenovo in poglobitev osebne vere, ki naj jo v nas in vseh naših župnijah spodbudi dekanijski misijon. Napovedujemo ga za postni čas v letu 2019.  V novem bogoslužnem obdobju, ki ga začenjamo prav danes s prvo adventno nedeljo in potem skozi vse leto 2018,  bomo v ta namen veliko molili, se srečevali in pogovarjali.  Zavedamo se namreč, da smo vsi poklicani v poslanstvo prvih Binkošti, v poslanstvo tiste prenove, ki ne bo nikoli dokončana.

Vaši duhovniki.

PRIČEVAL LJUBEZEN BOM

Gospod!
Vse kar sem in  kar imam, vse kar me obdaja,
 je sad in priča Tvoje ljubezni do mene.
     Tudi sam hočem z besedo in zgledom  pričevati  o tej ljubezni.
                                                       Ko se pripravljamo na misijon v naši dekaniji
                                                          se obračamo k tebi in te prosimo, da bi kot Marija,
                                                        Tvoja in naša Mati, tudi mi pričevali o tvoji ljubezni.

………………………………………………………………………………………………..

Moja duša poveličuje Gospoda, *
moje srce se raduje v Bogu, mojem zveličarju.
Ozrl se je na nizkost svoje dekle, *
glej, odslej me bodo blagrovali vsi rodovi.
Velike reči mi je storil Vsemogočni, *
njegovo ime je sveto.
Iz roda v rod skazuje svoje usmiljenje *
vsem, ki mu zvesto služijo. —
Dvignil je svojo močno roko, *
razkropil je vse, ki so napuhnjenih misli.
Mogočne je vrgel s prestola *
in povišal je nizke.
Lačne je napolnil z dobrotami *
in bogate je odpustil prazne.
Sprejel je svoje izvoljeno ljudstvo, *
kakor je obljubil našim očetom.
Spomnil se je svoje dobrote *
do Abrahama in vseh njegovih potomcev.
Slava Očetu … Kakor je bilo …

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

V letu priprave na misijon, ki bo potekal v postu 2019, pod geslom „Pričeval ljubezen bom“ in na pobudo spodnjeidrijskega župnika Mira Mariniča ,
smo se v nedeljo 13.5. popoldne, zakonski pari iz idrijsko-cerkljanske zbrali v Idrijskih Krnicah.
Mašo je vodil g. škof Jurij Bizjak v cerkvici sv. Florjana.
V živahnem nagovoru je poudaril, kako se božja beseda vgrajuje in diha skozi poslanstvo moža in žene.
Na priprošnjo sv.Joahima in Ane je parom podelil blagoslov.
Po maši je sledilo druženje in pogostitev prijaznih domačinov, ter tombola.
Glavna nagrada: duhovni vikend za zakonca je bila dober izziv, in bo zagotovo polepšala in osvežila odnos zmagovalnega para.

V sredo bo v Sp. Idriji v cerkvi od 17h dalje znan karizmatik, g. Donald Turbitt.
Pred sv. mašo bo imel nagovor.

Po sv. maši bo imel molitve nad posamezniki.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Predavanje p. Marka Rupnika: “PODOBA CERKVE DANES”
bo v prostorih osnovne šole Idrija, v soboto 9.6. ob 20.00.

Vabljeni v čim večjem številu.

VELIKI ŠMAREN 2018 v p. Idriji

Tudi letos za vse starejše pripravljamo oratorijski dan. Vabimo vas, da se nam pridružite v soboto, 1. 9. 2018, ko bomo z dramsko uprizoritvijo, delavnicami in druženjem spoznavali življenje slovenskega misijonarja Friderika Baraga.
Animatorji vas že nestrpno pričakujemo in vas zaradi lažje organizacije prosimo, da potrdite svojo udeležbo s PRIDEM na dogodek, ali pa to sporočite komu od animatorjev.
Če želite izvedeti več, nam pošljite sporočilo in vam bomo z veseljem odgovorili.

Se vidimo!