Skupina za čiščenje in urejanje cerkve!

Za urejenost naše župnijske cerkve skrbi skupina 32. žena.Delo smo si razdelile tako da v enem tednu urejata po dve. Običajno ob sobotah, če je pa potrebno tudi med tednom.Ob večjih praznikih- Velika Noč,

Božič, Veliki Šmaren, birma pa je temeljito čiščenje in takrat nas je več skupaj. Poskrbimo,da je Cerkev vedno čista in primerno času okrašena. V adventnem času naredimo adventni venec, na postni čas pa spomnimo

z trnovimi vejami in kamenjem.Ostalo leto pa uporabimo cvetje iz naših travnikov in vrtov.

Cerkev je posvečena Mariji Vnebovzeti in tako se na Veliki Šmaren še prav posebno potrudimo. V sodelovanju s krajani spletemo bršljanove vence, jih razobesimo po Cerkvi in skupaj s cvetjem da svečan in prazničen videz.

Vsako leto februarja pa se dobimo na “občnem zboru”. Pogovorimo se o delu, razrešimo kakšen problem in se seveda dogovorimo o našem vsakoletnem romanju.

Ne pozabimo pa tudi na okrogle obletnice naših sodelavk. In kaj je najprimernejše darilo-cvetje seveda?

Slavljenke pa pripravijo pogostitev.

Imamo se fajn in vse rade poskrbimo da je naša lepa Cerkev vedno urejena, smo pa vesele kadar pade kakšna pohvala.

Milka Wallant

SEZNAM ZA KRASILKE IN ČISTILKE